Freelance Grafik Tasarımcı: Osman Balaban

Merhaba ben Osman Balaban, freelance grafik tasarımcı olarak çalışıyorum. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Üniversite öğrenciliğimden bu yana gazete tasarımıyla başlayıp her türlü basılı materyal tasarımı yaptım ve yapıyorum.

2002 yılından bu yana gazete tasarımı, logo tasarımı, web tasarım, katalog tasarımı, dergi tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, kitap tasarımı, ilan tasarımı, faaliyet raporu tasarımı hazırlıyorum.

Freelance grafik tasarım çözümleri sunmanın yanı sıra Google Partner üyesi olarak da kurumsal firmalara, ajanslara SEO ve Google Adwords hizmetleri sağlıyorum.

Google Partner Osman BalabanResmi olarak Google Partner (Google İş Ortağı) üyesiyim. İnternet siteleriniz için size özel raporlama hazırlıyorum. Sitenizi kimler ziyaret etmiş, sayfalarınız hangi sıklıkla, hangi günlerde daha çok tıklanmış gibi birçok özelliği içinde barındıran site analizini yapıyorum.

Gazetecilik eğitimi almış olmanın verdiği heyecanla aynı zamanda bir haber ve rehber sitesinin kuruculuğu ve editörlüğünü yapıyorum. beylikduzuinfo.com sitesinin kurucusu olarak ilçeyle ilgili yazılar hazırlıyor ve paylaşıyorum.

Şirketlere blog yazarlığı, içerik editörlüğü hizmetleri de veriyorum. Kurumsal websiteleri için içerik üretiyor, video içerikleri oluşturuyorum. Size örnek olarak imzalikitabim.com sitesini verebilirim. Yaptığımız işbirliği sayesinde freelance olarak blog sayfalarına içerik üretirken aynı zamanda youtube kanalı içinde video içerikleri oluşturuyoruz.

Freelance Grafik Tasarımcı Çözümleri

Freelance grafik tasarımcı olarak size nasıl çözümler sağlayabilirim? Bir reklam ajansı ya da kurumsal bir firma olarak benimle çalışmanız size birçok açıdan fayda sağlayacaktır.

Uygun Bütçe: Fiyat Avantajı

Bunların ilki, tabi ki de fiyat avantajıdır. Tasarım için reklam ajansına ödeyeceğiniz ücretten çok daha makul bir fiyat ile istediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz.

Bu durum reklam ajansları içinde geçerli. Reklam ajansının grafikerine ödeyeceği maaş, sigorta, yol, yemek gibi birçok gider kalemi vardır. Çalışacağı freelance grafik tasarımcıyla bu maliyetleri düşürebilir. Freelance olarak çalışacağı grafik tasarımcıya sigorta, yol ve yemek gibi ödemeler yapmak zorunda değildir. Sadece istediği tasarımla ilgili olarak bir bedel öder.

Aslında kurumsal bir firma ya da reklam ajansı bünyesinde bulundurduğu grafik tasarımcının çalışmalarına alternatif yeni tasarım çalışmalarını uygun bir bütçeyle yaptırabilir. Bunun için ikinci bir grafik tasarımcı almasına gerek yok. Dışarıdan çalışacağı bir freelance grafiker ile hem kendi tasarımcısına destek sağlar hem de tasarım işlerini hızlandırır.

Deneyim: Sorunsuz Baskı

Sektörde 2002 yılında bu yana birçok alanda tasarım çalışması içerisinde bulundum. İstenilen tasarım çalışmasıyla ilgili size hem farklı hem de hızlı tasarım çözümleri sunabilirim. Üstelik bu çalışmaları sorunsuz olarak baskıya gönderebilirsiniz.

Fatura Adresinize Gönderilir

Freelance grafik tasarımcı ile çalışan şirketlerin karşılaştığı sorunların en başında fatura gelmektedir. Şirketler ödediklerini tasarım bedeli için freelance grafik tasarımcıdan fatura isterler ve genelde de freelance çalışanlar şirketleşmediği için fatura kesemezler.

Benimle çalıştığınız takdirde böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Home ofis olarak çalışıyor ve ödediğiniz tasarım ücretleri karşılığında size faturanızı hazırlayıp ve adresinize gönderiyorum.

Freelance Grafik Tasarım Hizmetleri

Freelance grafik tasarımcı olarak sizin aşağıdaki grafik tasarım çalışmalarını hazırlayabilirim.

 • Logo Tasarım
 • Web Tasarım
 • Kurumsal Kimlik Tasarımı (Kartvizit, Antetli, Zarf, Cepli Dosya)
 • Dergi Tasarımı
 • Katalog Tasarımı
 • Ajanda Tasarımı
 • Takvim Tasarımı
 • Faaliyet Raporu Tasarımı
 • İlan Tasarımı
 • Poster Tasarımı
 • Broşür Tasarımı
Sorularınız mı var? Benimle İletişime Geçin
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.